Dnia 8 czerwca 2012 dzięki uprzejmości firmy Fakro, prezes Robert Rams miał przyjemność znaleźć się na inauguracyjnym meczu Euro 2012. Towarzyszyły temu wielkie emocje, gdyż cała Polska od wielu miesięcy z niecierpliwością wyczekiwała tego wydarzenia.

Już od pierwszych sekund reprezentacja Polski ruszyła do ataku pokazując wszystkim, a zwłaszcza swojemu rywalowi - Grecji, jak się gra. Siły nie opuszczały ich do końca pierwszej połowy, w której nasza gwiazda - Robert Lewandowski, grający na co dzień w Borussi Dortmund strzelił gola Grekom. Druga połowa nie była już tak dynamiczna, czego rezultatem było wyrównanie przez Greków 1:1.

Z kolei Grupa DBK ufundowała bilet dyrektorowi działu handlowego - Pawłowi Ogórkowi na ostatni mecz Polski w grupie, który odbył się 16 czerwca 2012. Nasza reprezentacja ponownie ruszyła do boju, lecz tym razem sił starczyło im jedynie na 20 minut pierwszej połowy. Co prawda obfitowała ona w akcje, lecz niestety niedopracowane. Zaowocowało to wygraną Czechów 1:0 i zakończeniem przygody z Euro 2012 dla naszej reprezentacji.

Jednak pomimo niezadowalających wyników wszystkich trzech meczów rozegranych przez Polaków, które nie pozwoliły nam dostać się do ćwierć finału, najważniejsza była atmosfera panująca na stadionach. My możemy zazdrościć reprezentacjom innych krajów wyników, ale takich kibiców i takiego dopingu jak nasza reprezentacja nie miał żaden z nich. Dla prezesa Ramsa i dyrektora Ogórka udział w obu meczach dostarczył niezapomnianych emocji i wielu wspaniałych wrażeń.